(Фото) Аеродромот како во воена состојба: Странските делегации си заминуваат од Македонија

t

Странските делегации кои присуствуваа на Самитот на ОБСЕ во Скопје си заминуваат од државата на Меѓународниот аеродром во Скопје.

Во меѓувреме, аеродромот изгледа како во државата да е воведена воена состојба, го чува војска, а можат да се забележат и оклопни возила.

Погледнете ја состојбата околу аеродромот низ објективот на Инфомакс.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вашингтон Пост: Украинците не сакаат да се…

Потенцијалните регрути често повеќе би сакале да…

ПРЕГАЗЕНО Е ДЕВОЈЧЕ: Детали од сообраќајката вечерва…

 Малолетно девојче е удрено вечерва од возило…

Захарова откри на кого Лавров му рече…

Реченицата на министерот за надворешни работи Сергеј…

Поради снег откажани десетици летови од Амстердам

Десетици летови од аеродромот Схипхол во Амстердам…

ОБСЕ е спасена

ОБСЕ е спасена. Со овие зборови Претседавачот…