Објавено на:

(Фото) Април како јануари: Непрекинато вее снег во Маврово!

t

Во Маврово во моментов има вистинска снежна идила и силни врнежи од снег, а фотографија од моменталната ситуација објави Фејсбук страната “Маврово”.

Температурите во изминатиот период паднаа значително, на повисоките места има редовни врнежи од снег, а на пониските чести врнежи од дожд.

Според АМСМ засега во Македонија нема непроодни патишта.

Управата за хидро-метеоролошки работи најави дека времето во следните три дена ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен, а долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец..

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Густа магла кај Бунец, Маврово видливоста намалена…

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива…

Од среда дожд и снег!

До вторник до крајот на денот ќе…

Со купена ски карта во Маврово ќе…

Со купена ски карта во Ресорт Маврово…

Поради снегот Бугарија прогласи вонредна состојба во…

Две лица загинаа во Бугарија, а едно…

Најстудено е во Берово и Крушево, а…

На Попова Шапка попладнево е најстудено, минус…