(Фото) Арсовска го отвори “Вино Скоп”: По пауза од четири години вечерва скопјани повторно ќе уживаат во добро вино и музика

t

Конечно, после четири години пауза скопјани може да уживаат во фестивалот “Вино Скоп” кој е во организација на Град Скопје.

Градоначалничката Данела Арсовска денес во присуство на голем број скопјани, заинтересирани за вината и добрата музика, свечено го отвори фестивалот “Вино Скоп”.


На фестивалот ќе настапат познати музички личности од Македонија, а посетителите ќе можат да уживаат и во голем број македонски вина.

Според информациите од Град Скопје на фестивалот ќе се претстават 25 винарии од земјата и претставници од странство.

Игор Џамбазов, Фолтин, Џафер се дел од музичките имиња кои ќе го разубават Вино Скоп оваа година.

Меѓу манифестациите кои се под покровителство на Град Скопје се и Џез фестивалот што започна на 30 април во паркот Ибни Пајко, којшто е во организација на Здружението Џез Музичари, Фјужн фестивал од 29 јуни до 3 јули, Кларифест од 1 до јуни, Десонас – фестивал на електронска музика некаде при крајот на месец јуни, Скопје колинг на 16 јули, Фолк фест „Скопје“ од 23 до 27 јули и концерт на Влатко Лозановски, за кој дополнително ќе бидат утврдени и локацијата и датумот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Арсовска: Работам во интерес на граѓаните со…

На денешната прес-конференција градоначалничката на Град Скопје…

(Видео) Арсовска: Можат да ме прават агент…

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска во…

(Видео) Арсовска до Шилегов: Кој губи има…

Во денешната епизода на “Наше Скопје”, градоначалничката…

Отворена првата Правна клиника во Средното училиште…

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска денеска…

Работиме на план за рециклирање во Скопје!

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска во…