(Фото) Ахмети славеше роденден, еве каква торта доби од сопартијците

t

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети денес го прослави 63 роденден. Тој доби и торта од своите сопартијци.

„Единствениот, вистинскиот, последниот преродбеник на албанската нација, Али Ахмети“, напиша Артан Груби на социјалните мрежи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Катица Јанева наполни 57 години во затворот…

На поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева…

Антикopyпциска го иcкapa Гpyби го пpeкршил Кодексот…

Антикорупциската комисија на денешната седница констатираше дека…

(Фото) Ахмети славеше роденден, еве каква торта…

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети денес го…

(Видео) Груби: Ќе има Албанец премиер во…

Првиот вицепремиер Артан Груби во интервју за…

Ахмети повторно најавува решавање на спopoт со…

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети уште еднаш…