Објавено на:

(Фото) Бензинот е прескап, не можам ни да се запалам: Американците протестираат за поскапувањето на горивата

t

Во САД во близина на зградата на државните институции во Калифорнија се одржа протест поради поскапувањето на горивата.

Еден Американец полил со канистри со бензин од глава до пети.

Меѓутоа, во канистерот имало вода, а на подигнатата табла пишувало: „Не можам ни да се запалам, бензинот е прескап“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

САД се противат на „едностраното“ признавање на…

САД се противат на „едностраното“ признавање на…

Ники Хејли: Ќе гласам за Трамп

Поранешната републиканска кандидатка за претседателска номинација во…

Српска компанија на црната листа на САД…

Компанијата „Соха инфо“ од Нови Бановац минатата…

„Политико“: Амбасадата на САД во Лондон должи…

Амбасадата на Соединетите Американски Држави во Лондон…

Рама: Косово да прифати сè што се…

Албанскиот премиер Еди Рама во интервју за…