Објавено на:

(Фото) Бензинот е прескап, не можам ни да се запалам: Американците протестираат за поскапувањето на горивата

t

Во САД во близина на зградата на државните институции во Калифорнија се одржа протест поради поскапувањето на горивата.

Еден Американец полил со канистри со бензин од глава до пети.

Меѓутоа, во канистерот имало вода, а на подигнатата табла пишувало: „Не можам ни да се запалам, бензинот е прескап“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Гутереш: Невозможно е горливите светски проблеми да…

Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш изјави…

(Видео) Двајца загинаа, а уште толку се…

Двајца загинаа, а уште две лица се…

САД: Руската инвазија на Украина ќе предизвика…

Амбасадорката на САД во Обединетите нации, Линда…

Бајден се предомисли: Се уште сака да…

Бајден се предомисли, се уште сака да…

(Фото+видео) Пелоси пристигна во хотелот со огромно…

Спикерката на Претставничкиот дом на САД, Ненси…