(Фото) Брука, што пијат македонските полицајци? Паковка од “Нескафе” “плива” низ водата за пиење

t

Полициските службеници добија паковка од “Нескафе” во водата, реагираат полицајците на Фејсбук.

– Денес во нашите простории каде водата не се пие добивме вода со гратис паковка од ,,Нескафе”…

Па би сакал да ги прашам прво ,,Пелистерка”, а потоа и МВР дали постои некаква контрола на квалитет пред нешто да се пушти во употреба и што друго пиеме освен отпадоците што ги гледаме?

Зарем ваквиот третман на полициските службеници со храна и пијалоци не е ,,рушење на угледот на полицијата” и до кога никој нема да сноси одговорност?

ЛИНК од статусот на Фејсбук

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Голема акција на МВР во Гевгелија:…

На 23.09.2022 полициски службеници од Одделот за…

Се трага по 24-годишна девојка од скопско

На 22.09.2022 во 09.45 часот во Полициското…

Голема рација: МВР, ДПИ и УЈП ги…

Во контроли извршени вчера во златарници Скопје,…

“Нема пријатели во криза”: Личел на пријателот…

Единицата за економски и компјутерски криминал при…

Малолетници приведени поради “тешка кражба” во Скопје

Полициски службеници од единиците за интервентната полиција…