Објавено на:

(Фото вест) Попова Шапка со нова снежна покривка

t

Студениот воздух и влажното време кои донесоа врнежи од дожд по котлините и градовите, на повисоките места донесоа и снег.

Па така, денеска Шар Планина и ски центарот Попова Шапка добија нова снежна покривка која донесе радост кај сите вљубеници во снегот и зимските спортови.

Како што претходно најави метео прогнозерот Славчо Поповски, снегот пристигна на највисоките планини

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото вест) Попова Шапка со нова снежна…

Студениот воздух и влажното време кои донесоа…

Ограбени тројца малолетници во центарот на Скопје…

Тројца малолетници се ограбени во текот на…

Косовското обвинителство: Не бевме информирани за наводниот…

Главниот обвинител на Косово Бесим Кељменди и…

На неколку патни правци вее снег: Внимавајте…

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно…

Грозоморно убиство во Србија- Го претепале до…

Грозоморно убиство се случи во Србија, во…