(Фото) Вие штедете за бензин: Љупчо Николовски и директорот на АХВ, Бабовски видно расположени “лепат” пари на музика!

t

Социјалните мрежи вријат по фотографиите кои се појавија во јавноста на кои се гледа како директорот на Агенција за храна и ветеринарство, во друштво на министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски се расположиле во кафана и лепат пари на музиката.

– Убава е сликата кога го гледаш директорот за храна и ветеринарство Николче Бабовски како синоќа во друштво на министерот за земјоделие, господинот Љупче путер, се опуштиле и расположиле.

Убава е сликата како гледаш куп пари се лепат на музика од страна на функционери додека народ врзува едвај крај со крај и додека се чуди како да скрпи некој денар и дојде до литар зејтин.

Тоа се тие хедонизам и распуштеност кои го красат СДСМ децении наназад, пишува Кристијан Јандриоски на Фејсбук.

На фотографиите може да се забележи поголема сума на пари оставена кај музиката, а директорот на АХВ е фотографиран токму во моментот кога и тој “лепи” пари видно расположен.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Прекината хуманитарната акција за семејството Николовски…

Хуманитарната акција за семејството Николовски од Кратово…

Вечерва хуманитарни “Тешки муабети” со Филип Петровски:…

Не прошуштајте ја денешната епизода на Тешки…

Кастриот Реџепи беше киднапиран на денот на…

Се работи за една влада која што…

Pacкол во СДСМ: Шилегов го кренал гласот…

Поранешниот скопски градоначалник Петре Шилегов бил воздржан…