(Фото) Bнимaвajте: Ce шири измама низ Мaкeдoниja

t

На македонски електронски адреси се шири измама, граѓаните на социјалните мрежи предупредуваат.

Извесна, Весна Павлович од Скопје на Фејсбук напиша:

„Внимавајте!!
На емаил адреса стига емаил, демек од АД Пошта. Од никаде, ништо немам нарачано. Веројатно е измама за да се ограбат платежни картички, затоа што така ја “плаќате царината”. Затоа пазете и пренесувајте.
Еве screen shot од емаилот, а и од емаил адресата од каде што е пратен.
Разбрав дека и други во Македонија добиле, па изгледа измамниците добиле листи со наши емаил адреси..“ – Пишува на Фејсбук објавата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тужба против Фејсбук и Инстаграм поради „овозможување“…

Платформите на Марк Цукерберг се „почва за…

(Видео) Американски топ дипломат го уништи Христијан…

Заменикот на државниот секретар на САД, О'Брајан…

Вработен во Пошта – Центар Жупа украл…

МВР информира дека ОВР Дебар поднесе кривична…

Маж од Делчево доби кривична пријава за…

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе…

Германските власти издадоа предупредување поради руските шегобијци…

Германските власти се предупредени да внимаваат на…