(Фото) Возило yдpи во Брза пomoш – Teшка cooбраќајка кај клуб на пратеници

t

Пред малку се случи тешка сообраќајна несреќа кај Клубот на пратеници во Скопје.

Имено патничко возило удрило марка Пежо во возило на Брза помош.

На лице место во моментов е пристигната полиција, а сообраќајот се уште се одвива отежнато.

Неофицијално брзата помош со вклучени сирени на пат кон Клиничкиот центар Мајка Тереза поминала на црвено, а патничкото возило не го забележало автомобилот и директно се удрило во предната врата од страна на совозачот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Колку ќе заработи Германија од ЕУРО 2024?

ЕУРО 2024 ќе донесе значителни краткорочни економски…

Бугарија, Словачка и Латвија со најмала куповна…

Во 2023 година, реалната индивидуална потрошувачка (AIC)…

Ништо од радоста на должниците?! Уставен ќе…

Уставниот суд денеска поведе постапка за член…

Каде е македонското знаме?! Касами се сретна…

Лидерот на БЕСА, Биљал Касами, денеска во…

Почина холивудската легенда Доналд Сатерленд

Холивудската актерска легенда Доналд Сатерленд после долго…