Објавено на:

(Фото) Вознемирувачко: Загина новинар на Њујорк Тајмс за време на напад во Украина

t

Портпаролот на Њујорк Тајмс изјави дека компанијата добила информации за смртта на новинарот Брент Рено во Украина, но дека тој не работел за нивната новинарска куќа.

Неофицијално новинарот загинал за време на борбата во Иприн, а уште еден новинар е ранет.

Погледнете ги фотографиите во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Макрон повика Русите да ја напуштат нуклеарната…

Шефот на француската држава Емануел Макрон денеска имаше телефонски…

Кулеба: Некои западни земји чекаат Украина да…

Некои западни земји чекаат Украина да се…

Шојгу: Пропадна митот за западното “супер оружје”…

Западниот мит за „супероружје“ е уништен, изјави…

Полјански за воената операција на Русија: Можеме…

Полјански за специјалната операција: Може да биде…

Украина го зголемува воениот буџет

Украинскиот парламент одобри зголемување на трошоците за…