Објавено на:

(Фото) Војската на Доњецк пронајде националистичка литература за величање радикални движења во детска библиотека

t

Украинската националистичка литература која ги велича забранетите радикални движења пронајдена во детската библиотека во Волноваха во регионот Доњецк

Јан Гагин, советник на шефот на владата на ДНР, за нашиот дописник изјави дека по ослободувањето на градот, состојбата во областа на образованието ќе се промени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Официјално: Думата гласаше ЗА влегување на Доњецк,…

Руската Државна Дума предмалку изгласа ратификација на…

Објавени договорите за прием на четирите региони…

Објавени се договорите со регионите на ДНР,…

Думата утре ќе пресече: Новите ентитети ќе…

Доњецката и Луганската народна република, Запорожје и…

Думата разгледува конечно влегување на украинските региони…

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, вети дека…

(Фото) Се пишува историја: Лидерите на Доњецк,…

На церемонијата на потпишување договори за пристапување…