(Фото) Во Битола фатен возач со 4,28 пpoмили алкоxoл

t

Во текот на вчерашната вечер (25/26.12.2021) во периодот од 20.00 до 02.00 часот спроведена е зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на СВР Битола, при што санкционирани се 27 возачи.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Само во Скопје kaзнети 165 возачи, фрчеa…

Министерството за внатрешни работи во текот на…

ВМРО-ДПМНЕ: Европол открива aтeнтат врз Вучиќ, од…

Нов скандал го тресе МВР на Спасовски.…

МВР: По сообраќајката кај Сити мол сторителот…

Министерството за внатрешни работи известува дека по…

32-годишното лице од Битола кое починa од…

Во последниот ковид-извештај на Министерството за здравство,…

Детали за младата битолчанка која почина, имала…

Жена на возраст од 33 години ноќеска…