(Фото) Втор во Кавадарци: Автомобил се преврте по удар во други две паркирани

t

Патничко моторно возило се превртело синоќа по удар во две паркирани возила во Кавадарци. Оваа информација ја потврдија утрово за МИА од СВР Велес.

– Синоќа во 22.50 часот случена е сообраќајна незгода во која патнички автомобил марка Ауди со кавадаречки регистарски ознаки сопственост и управуван од Т.О (25) од Кавадарци, удрил во две паркирани возила. Т.О е пренесен во ЈЗУ ОБ Кавадарци каде му се констатирани телесни повреди, а увид извршила екипа од ОВР Кавадарци, појаснија од СВР Велес.


Станува збор за второ возило кое се превртело синоќа во Кавадарци, откако претходно, вчера попладне, првото се преврте во централното градско подрачје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Јовановски: ЕУ не ја сака Македонија во…

Еден од коосновачите на мото-клубот „Ноќни волци“,…

Богоевски: Можно е да ги запреме преговорите…

Ваквите ставови на господинот Јовановски ми сугерираат…

Полјански кон Њујорк Тајмс: Азовците се предадоа…

Милитантите на националистичкиот баталјон Азов (против чии…

СПМ не се откажува: Да се направи…

Сметаме дека загинатите бранители во независна Македонија…

ДНР: Украински војници го положија оружјето и…

Петнаесет украински војници доброволно го положија оружјето…