(Фото галерија) Еве како изгледаше најлудата ноќ на плоштад Македонија

t

Неверојатна беше атмосферата на плоштадот Македонија на најлудата ноќ во годината, дочекот на Новата година.

Стотици граѓани, млади и стари, новата година ја дочекаа традиционално на плоштад.

 

За нивната забава се погрижија 10-тина македонски изведувачи кои направија вистински штимунг. Што е најважно за разлика од минататите години Градот Скопје годинава не потроши ниту денар.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Последен поздрав на скопјани со Аки: На…

На Градскиот плоштад во Скопје медиумски и…

Напладне продолжува седницата за изборот на новата…

Денеска во 12 часот ќе продолжи седницата…

Пуштена во оптек новата монета од две…

По повод 20-годишнината од еврото и почетокот…

(Фото галерија) Еве како изгледаше најлудата ноќ…

Неверојатна беше атмосферата на плоштадот Македонија на…

(Видео) Огномети го осветлија небото: Новата Година…

Жителите на островите Самоа, Тонга и Кирибати…