Фото-галерија на Македонската фудбалска репрезентација од натпреварот со Малта

t

Фудбалската репрезентација на Македонија на Фејсбук сподели фото-галерија од денешниот натпревар со Малта.

Македонските фудбалери донесоа победа од два спрема нула, со која се вративме во трката за учество на европското првенство.

Погледнете ја галеријата во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонките се мажат најмлади во регионот, на…

Жените во Македонија најмлади стапуваат во брак…

ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ГЛАСА И СО…

Пратениците денеска го изгласаа Изборниот законик, со…

Исчезна 14-годишната Ринеса: Ако имате било каква…

Новинарот Фуркан Салиу, објави дека е исчезнато…

Најскапите ниви во Европа се на Малта,…

На ниво на Европската Унија, цената на…

Европскиот план за развој на Западен Балкан…

САД ја поддржуваат ЕУ во намерата да…