(Фото галерија) Новогодишната магија на Скопје

t

Првиот спомен веројатно на сите нас како деца е од новогодишните празници и атмосферата која ни оставила најголем впечаток во тие моменти, украси, лампиони и сијалички.

Град Скопје успеа да ја долови токму оваа атмосфера и новогодишната магија со украсувањето на градот.


Улиците и плоштадите се украсени, а старите како и младите се радуваат на светилките и разноразните украси кој го китат нашиот град.

Данела Арсовска успеа во мисијата за прв пат во историјата, во време на пандемија и тешка економска криза да го украси Скопје без потрошен денар.

Целокупното украсување на градот годинава не ги чини ништо скопјани бидејќи Арсовска се избори да најде донатори кои го украсија градот.

Претходно Петре Шилегов на само месец пред напуштањето на градоначалничката функција го стави својот потпис на тендер вреден 150 илјади евра за новогодишно украсување на градот, кој Арсовска го раскина.

Погледнете како изгледа Скопје:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мицкоски: Задоволен сум Арсовска, затекна лоша состојба…

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во гостувањето во емисијата…

„Градски паркинг“ ги намали цените за паркирање…

Управниот одбор на јавното претпријатие „Градски Паркинг“…

Костовски го назначи познатиот фудбалер за советник…

Градоначалникот на општина Бутел, Дарко Косотовски, порачува…

Средба Ѓорѓиевски-Арсовска: Сега имаме можност да ги…

Денес се одржа координативен состанок со градоначалничката…

Арсовска и Ѓорѓиевски на координативен состанок со…

Заедно со градоначалникот на Општина Кисела Вода,…