(Фото-галерија) Положување на цвеќе по повод 81-годишнината од депортацијата на македонските Евреи

t

Делегации на локалната и централната власт положија свежо свеќе пред Споменикот на 7.200 Евреи по повод 81-годишнината од депортацијата на македонските Евреи.

Свежо свеќе положи претседателот Пендаровски, делегација на Владата на Република Македонија составена од техничкиот премиер Талат Џафери, техничкиот министер за труд и социјална политика, Ѓоко Велковски.

Почит оддаде и амбасадорката на Израел во Република Македонија, Симона Франкел.

Погледнете ја галеријата во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Претседателката ќе чека новата влада да…

Сиљановска ќе почека да се формира новата…

ДУИ му помогна на Мицкоски за двотретинско…

Со 88 гласа “за” пред 3 часот…

Американската амбасада ќе ги подобрува односите помеѓу…

Аташето за култура и образовани на САД…

Обвинителството ја проверува и отфрлената претставка за…

Меѓу списите кои ги проверува обвинителството во…

Претседателката Сиљановска Давкова ќе ги прими поглаварите…

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ќе ги…