(Фото галерија) ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА кај Велешко брдо: Тешко се повредени жена и дете!

t

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва кај месноста Велешко брдо при судир на автомобил и камион!

Според информациите на Инфомакс во сообраќајната несреќа се повредени три лица, од кои едно е полесно повредено, додека две лица меѓу кои и дете се со тешки телесни повреди. На терен се екипи на брза помош, полиција и пожарна. Жената и детето кои се со тешки телесни повреди со возило на брза помош се пренесени во болница.

Фото-галерија од соообраќајната во продолжение.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Петков им изрази сочувство на роднините на…

„Автомобилот со кој вечерва одевме за Варна…

(Фото галерија) ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА кај Велешко…

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва кај…

(Фото+видео) Тешка сообраќајна несреќа во Кисела Вода!

Две лица се повредени во сообраќајна несрека…

Бројот на повредени од терористичкиот напад во…

Бројот на повредените од терористичкиот напад во…

Нови детали за терористичкиот напад во Москва:…

Девет хоспитализирани по терористичкиот напад во Красногорск…