(Фото) Герила акција на Белорусите: Му оставија на Зеленски компири и 30 сребреници пред амбасадата во Минск како помош за војната

t

На социјалните мрежи се појави фотографија од герила акција на засега непознати лица кои се пошегувале со Володимир Зеленски и Украина.

Белорусите му оставиле на Зеленски “помош” од 30 сребрени монети и една вреќа компири пред украинската амбасада во Минск. На фотографијата можат да се видат и неколку плишани мечиња и панделки во боите на украинското знаме заккачени на портата на амбасадата.

Непознато е кои се “шегаџиите” кои со нивната солена шега предизвикаа гнев кај многу Украинци.

“Белорусите му дадоа на Зеленски вреќа со компири и 30 сребрени монети преку украинската амбасада во Минск.” – стои во описот на фотографијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Белорусија негира: Нема мобилизација на војници во…

Мобилизацијата во вооружените сили на Белорусија не…

Русија и Белорусија не добија покана за…

Велика Британија не повика претставници на Русија,…

Лукашенко одобри потпишување на важен договор со…

Претседателот на Белорусија Александар Лукашенко го одобри…

Белорусија го претстави новиот оклопен транспортер: Вози…

Фабриката за трактор на тркала Минск на…