(Фото) Герила акција на Македонците во Германија: НИКОГАШ северна, САМО МАКЕДОНИЈА!

t

Ние можеби ги забораваме, ама тие потсетија дека постојат. Македонците во Германија со герила акција потсетуваат дека се Македонци и дека не прифаќаат никакви придавки во името на Република Македонија.

Како што пренесе Off.net, Македонците на производите во маркетите залепиле налепници “Никогаш северна, само Македонија” на германски и македонски јазик.

Во продолжение фотографии од акцијата:

Извор: Off.net

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бербок: Германија не може да прифати Кина…

Шефицата на германската дипломатија Аналена Бербок денеска…

Зеленски удри по Шолц: Не ни дава…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски остро го критикуваше…

Инфлацијата во Германија се намали за дополнителни…

Инфлацијата во Германија дополнително се намали во…

ХАОС ВО ГЕРМАНИЈА: Повлечен дрес поради сличност…

Производителот на спортска опрема Адидас и Германскиот…

Постарите од 18 години ќе можат да…

Легализацијата на канабисот за лична рекреативна употреба,…