(Фото) Ги снема “огнените”: Повторно полна сала на настанот на ДУИ во Чаир, присуствуваа Ахмети, Груби, Османи…

t

Огранокот на Демократската унија за интеграција во Чаир денеска го претстави иновативниот концепт на работење, поделбата на општествените активности на релевантни секретаријати и нивните 40 проекти во служба на граѓаните на Чаир, објави на Фејсбук првиот вице-премиер Артан Груби по денешниот настан на партијата ДУИ во Чаир.

– Им честитав на членството на огранокот на Чаир на чело со Беким Незир и на секој член на секретаријатите за покажаната волја и креативност, што го ставија својот интелектуален потенцијал во служба на општото добро.

Со сите наши извршни колеги, сме подготвени да помогнеме во реализацијата на нивната прогресивна визија.


Демократската унија за интеграција е центар кој ги мобилизира човечките ресурси за спроведување на прогресивните идеали, тоа било и ќе остане. – напиша Груби на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СДСМ: Џафери е добро решение за технички…

Сметаме дека Талат Џафери е соодветно и…

Таравари: Ќе го поддржиме Џафери за премиер

Ова е договор меѓу ДУИ и СДСМ…

ДУИ ОДЛУЧИ! Талат Џафери нов премиер на…

Централното претседателство на Демократската унија за интеграција…

Левица: Деловникот на СДС-ДПМНЕ-ДУИ ја озаконува неуставната…

Крајно штетниот Деловник, кој го изгласа здружената…

Најкорумпираниот функционер на ДУИ, Беким Мемети ги…

Беким Мемеди е единствениот албански шериф во…