(Фото) Голем пожар над Кондово!

t

Голем пожар гори над Кондово.

Пожарот е околу врвот на планината Жеден, гори претежно трева и евентуално грмушки.
Порадии непристапниот терен скопската БППЗ не можеше да интервенира.
Поради ниските температури има големи шанси да изгасне сам во текот на ноќта.
Доколку утре наутро има горење ќе ангажираме воздухоплови, велат од ЦУК.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пожар зад Универзална сала

Пожар избувна предмалку во куќа на улицата…

Изгоре угостителски објект на државниот правобранител Речи…

Пожар рано изутринава избувна во угостителски објект…

(Фото) Голем пожар над Кондово!

Голем пожар гори над Кондово. Пожарот е…

Пожар во Нови Сад: Пожарникарите се борат…

Попладнево на улицата „Фрушкогорска“ во Нови Сад…

(Видео) Огромни огнени пламени голтнаа цел трговски…

Голем пожар избувна во трговскиот центар Арши…