(Фото) Гори фабрика во Битола

t

Голем пожар во Битола, јавува репортер од 4NEWS.mk станува збор за пожар во производствен погон.

Пожарот избувнал пред помалку од половина час, а на терен веќе се екипи на противпожарните служби.

Според неофицијални информации гори фурна која произведувала леб, пишуваат 4NEWS.mk.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Путин: Западот ќе му најде замена на…

Рускиот претседател Владимир Путин смета дека Западот…

Музиката од култната југословенска серија ечеше на…

Музиката од култната југословенска серија „Отпишани“ ечеше…

ВЛЕН се сервилни кон ВМРО-ДПМНЕ, реагираат од…

ВМРО го отстранува Балансерот, вреди да се…

Путин не ја исклучува можноста да испорача…

Русија го задржува правото да испорачува оружје…