(Фото) Гори фабрика во Битола

t

Голем пожар во Битола, јавува репортер од 4NEWS.mk станува збор за пожар во производствен погон.

Пожарот избувнал пред помалку од половина час, а на терен веќе се екипи на противпожарните служби.

Според неофицијални информации гори фурна која произведувала леб, пишуваат 4NEWS.mk.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Во живо) Следете САЈБЕР КОМАНДА со Филип…

Следете САЈБЕР КОМАНДА со Филип Петровски. Емисијата…

(Видео) Димни бомби и бело знаме: Косовците…

Демонстрантите на денешниот протест во Приштина фрлија…

ПУТИН ВЕЧЕРВА ИМ ОДГОВОРИ НА БРИТАНЦИТЕ: Поставуваме…

Москва и Минск се договорија да разместат…

Добра вест за нашинците во Германија: Нова…

Македонската дијаспора во Германија е голема и…

Суспендиран полицаец, вознемирувал средношколки

На 24.03.2023 добиена е пријава од средно…