(Фото) Делегација на руската амбасада во Македонија ја посети “Могилата на непобедените” во Прилеп по повод Денот на победата

t

Делегација на руската амбасада во Македонија, денес по повод Денот на победата над фашизмот положија цвеќе при посетата на “Могилата на непобедените” во Прилеп.

“Во рамки на одбележувањето на #ДенотНаПобедата го положивме венец пред „Могилата на непобедените“ во градот Прилеп, за чие ослободување во 1944 година животот го даде нашиот сонародник Иван Петрович Кириков, кој се бореше рамо до рамо со македонски партизани. #Победа77 #Victory77” – стои во твитот на руската амбасада.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Американски топ дипломат го уништи Христијан…

Заменикот на државниот секретар на САД, О'Брајан…

Ковачевски: ДПМНЕ го кочи европскиот пат на…

Одговорноста има име и презиме, тоа е…

Конгоанските мигранти ја напуштија зградата на поранешната…

Десетиците мигранти по потекло од Конго кои…

Амбасадата на САД во Багдад, Ирак се…

САД соопшти дека делумно ја евакуира амбасадата…

Можни нови судири? САД ги повика државјаните…

Амбасадата на САД во Либан денеска ги…