Објавено на:

(Фото) Едно лице загина по пад на мал авион во Флорида

t

Канцеларијата на шерифот на округот Полк соопшти дека едно лице загинало кога мал авион се урна во Мулбери, Флорида наутро.

Службите за цивилно воздухопловство соопштија дека станува збор за мал едномоторниот авион од типот „Merlin Lite“.

Националниот одбор за безбедност на транспортот и службениците на шерифот на округот Полк излегоа на терен за да ги истражат причините за несреќата.

За сега не е познато што го предизвикало падот на малото летало.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Едно лице загина по пад на…

Канцеларијата на шерифот на округот Полк соопшти…

Турција се подготвува за првиот лет на…

Анкара – Турција се подготвува да ја заврши…

Како на филм: Украински пилот пребегна во…

Пилотот веќе се наоѓа на руска територија…

ПАНИКА ВО АВИОНОТ НА ВИЗЕР ОД БЕЛГРАД…

Патниците од Белград кои полетаа од аеродромот…

(Видео) Се урна мал авион во сред…

Мал авион се урна во населено место…