(Фото) Екипи од зимската служба на Град Скопје на терен, се чисти снегот од булеварите и улиците

t

Екипи од зимската служба на Град Скопје се на терен и активно работат со цел булеварите и улиците под надлежност на градот да бидат чисти и проодни и да нема застој во сообраќајот поради снегот, соопштија од Град Скопје.

Локации кои досега се исчистени:


-Булевар Словенија
-Булевар Никола Карев
-Населба Даме Груев кон новоселски пат
-Улица Радишанска
-Улиците низ општина Шуто Оризари
-Улиците низ населба Драчево
-Последна 24-ка во Сопиште
-Патот кон Детската клиника во Козле
-Патот од Горно Нерези кон Клиничкиот Центар „Мајка Тереза“
-Улица Павел Шатев
-Клучката кај Континентал
-Мост Маџари
-Мост Бардовци
-Булевар Босна и Херцеговина
Во надлежност на Град Скопје се булеварите и поголемите градски улици, додека другите улици се во надлежност на општините кои се задолжени за нивно чистење и одржување.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дивеење по скопските улици: Возач-почетник со „Ауди“…

Возрасна скопјанка се здобила со тешки повреди…

Измама: Скопјанец купувал пченка на фејсбук, платил…

Откако се договориле за сумата и местото…

Над 50 тетовци деновиве скршиле раце и…

Снегот и ниските температури целосно ги прекрија…

Вистинска зимска идила: Интензивени врнежи од снег…

Сообраќајот на државните патишта се одвива по…

Водата во Скопје со одличен квалитет

Водата за пиење во Скопје одговара на…