(Фото) Закани по животот на уредникот на Инфомкас од лице фотографирано со Мицкоски

t

Десетици закани по живототите на вработените и сопствениците на порталот Инфомакс откако започна монструозната кампања против порталот оркестрирана и организирана од страна на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Имено на социјалните мрежи извезен Илче Настовски пишува дека Митовски треба да биде ликвидиран на објава на член на потесното раководство на Патриотскиот институт на партијата, Јован Ване Петров кој досега го нема избришано повикот за ликвидација.

-Следно на дебелава мечка поп бел чаршав да му стави, пишува тој.

Инаку се работи за лице фотографирано со Христијан Мицкоски и истакнат член на партијата ВМРО-ДПМНЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Уапсен жител на Прењас при обид да…

Според полицијата, запленети се автоматска пушка-калашников и…

„Визер“ започна со нова рута Скопје –…

„Wizz Air“ започна со новата рута од…

Пронајден починат маж во близина на фудбалскиот…

Вчеравечер околу 22.55 часот во ОВР Гостивар…

Пендаровски со митинзи почнува од Крушево и…

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски почнува утре,…

ЦЕЛИОТ БАЛКАН ДЕНЕСКА ТАГУВА, двајца монструми го…

За жал, потрагата по исчезнатата Данкa Илиќ…