(Фото) Запленети речиси 140 килограми марихуана на граничниот премин Дојран – ова се првичните детали

t

Мобилните тимови од Секторот за контрола и истраги при Царинската управа спречија обид за криумчарење на 139 килограми марихуана.

Дрогата била затекната при контрола на товарно возило на Граничниот премин Дојран.

Дрогата е запленета, а по собирање на доказите и утврдување на сите околности за настанот, ќе биде поднесена соодветна кривична пријава против осомничениот по член 215 од Кривичниот закон.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Украдени над 550 килограми марихуана од фабрика…

МВР информира дека синоќа околу 23:00 часот…

Ковачевски: ДПМНЕ го кочи европскиот пат на…

Одговорноста има име и презиме, тоа е…

Жена нападната во Чаир од сопругот, свекрвата…

Денеска (06.11.2023) во 01.00 часот во СВР…

Хорор во Германија: 14-годишник избоде и уби…

Седумгодишно момче почина откако наводно било избодено…

Нова заплена: Косовската полиција пронајде цел арсенал!

Четири панцири со околу 30 рамки муниција…