(Фото) За некој нема kpиза: Радиодифузија потрошила милион и триста илјади евра за новогодишни пакетчиња

t

Според податоците објавени на официјалната страна за јавни набавки, Јавното претпријатие Национална радиодифузија Скопје, на 31.12.2021 година, потрошила дури 80 900 000 денари, односно милион и триста илјади евра за новогодишни пакетчиња.

Нема информација колку и какви пакетчиња се набавени, и каде завршиле тие.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Скопје се прости од Аки Рахимовски

Александар (Аки) Рахимовски е роден во Ниш,…

Доследна на ветувањата: Арсовска започна со чистење…

Започна чистењето на големата депонија покрај езерото…

Последно збогум: Утре ќе се палат свеќи…

Во среда, 26 јануари, ден пред неговиот…

(Фото) Арсовска: Исчистена уште една депонија, Град…

Службите на Град Скопје денеска завршија со…

Тинејџер пpeгазил 72 годишен пешak во Скопје,…

На 24.01.2022 во 10.20 часот било пријавено…