(Фото) Изгopea старите бараки на Судот за пpeкршоци во Градскиот парк во Скопје

t

Голем пожар вечерва избувна кај Градски стадион. Повторно горат бараките каде порано се наоѓаше судот за прекршоци во Градскиот парк во Скопје.

Пријавата за пожарот била нешто пред 21.00 часот, а Територијална противпожарна бригада на Град Скопје интервенирала со шест возила и 19 пожарникари.

Пожарот е локализиран, а засега нема информации за евентуални жртви и за причинетата материјална штета.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Огромни огнени пламени голтнаа цел трговски…

Голем пожар избувна во трговскиот центар Арши…

Захарова откри на кого Лавров му рече…

Реченицата на министерот за надворешни работи Сергеј…

Монструозно: Таткото на Вања направи ЛАЈК со…

Таткото на Вања попладнево e донесен во…

Лавров: Во Европската унија нема демократија туку…

Во Европската унија нема демократија туку „дисциплина…

Лавров одговора на прашања на Инфомакс! Македонија…

Нема непртијателски држави и народи, туку непријателски…