(Фото) Илjaдници граѓани зaглавени на Попова Шапка со часови, не можат да си одат дома поради сообраќајниот хаос

t

Веќе два часа стотици, ако не и и илијадници возила се заглавени во познатиот скијачки центар Попова Шапка и по се изгледа прашање на време е кога ќе успеат да се симнат во Тетово.

Револитарани граѓани од Тетово, Скопје, но и другите градови на социјалните мрежи објавија фотографии од кои може да се види хаосот на Попова Шапка.

– Еве, скоро два часа сме заглавени. За два часа имаме направено 10 метри со автомобилот. Со деца сме, не можат да издржат веќе, им се спие, им се јаде, треба да се подготват за училиште утре. Не знам кога ќе стигнеме во Скопје – ни изјави жител на Скопје кој во моментов се наоѓа на Попова Шапка, пренесува порталот Убавина и Здравје.

Според „Фокус“ чија редакција контактирала со СВР Тетово, полициски службеници се на патот од скијачкиот центар до Тетово и преземаат соодветни мерки за нормализирање на сообраќајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Хаос во Центарот за социјални работи во…

50-годишен жител на Неготино е уапсен откако…

1728 лица возеле без возачка во Тетово…

Евиденцијата на одделот за аналитика при СВР…

Зголемен интензитет на сообраќај: На граничните премини…

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор…

Булеварот пред Собрание и денеска е затворен…

Булеварот „11 Октомври“ денеска повторно е затворен…

На Табановце се чека и до еден…

Зголемен е интензитетот на сообраќај на патните…