(Фото) И Раде Штекли си замина од Македонија?

t

Раде Трајковски – Штекли кој преживеа два атентати врз него во „Ист Гејт“ си замина од Македонија или е на краток престој во Србија. Тој на Фејсбук објави фотографија од богата трпеза за која тврди дека е во Белград.

Voules vous Belgrade – напиша Штекли.

Токму од Белград Раде беше екстрадиран во Македонија откако беше осомничен за убиството на фудбалерот Игор Јанушев пред години.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ванковска: Мојата цел не беше да победам,…

Кандидатот за претседател на Левица, Билјана Ванковска…

Ковачевски: Јасно е дека граѓаните не казнија…

Лидерот на СДСМ, Димитар Ковачевски вечерва порача…

Пендаровски: Резултатите не се такви какви што…

Резултатите не се такви какви што ги…

Полиција пред штабот на „Вреди“ додека ДУИ…

Кордон полицајци е распореден пред штабот на…

Битиќи: Коалицискиот капацитет ќе биде одлучувачки за…

„За вториот круг на претседателските избори клучно…