Објавено на:

(Фото) Камионите на КХС излегоа на терен, ситуацијата се нормализира

t

Камионите на јавното претпријатие Комунална хигиена Скопје доцна вечерва излегоа на терен за ситуацијата со сметот во градот да се стави под контрола откако дваесетина вработени го попречија нормалното функционирање на претпријатието.

Ситуацијата се нормализира, а според првичните информации поднесени се кривични пријави.

Повеќе детали се очекуваат од прес-конференцијата на градоначалничката Данела Арсовска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Одлична вест: Водата за пиење во Скопје…

Водата во Скопје е безбедна и микробиолошки…

Казнети 267 возачи во Скопје, 128 за…

На територија на Град Скопје во текот…

Захарова откри на кого Лавров му рече…

Реченицата на министерот за надворешни работи Сергеј…

Лавров: Во Европската унија нема демократија туку…

Во Европската унија нема демократија туку „дисциплина…

Лавров одговора на прашања на Инфомакс! Македонија…

Нема непртијателски држави и народи, туку непријателски…