Објавено на:

(Фото) Карлеуша yдри по новинарите: Mpшојадци, оставете го моето семејство на мира

t

Пејачката Јелена Карлеуша по втор пат се огласи откако се појави информацијата дека сопругот Душко Тошиќ наводно и удрил шамар.

По инцидентот во семејниот дом на 7 јануари, Јелена одбила лекарска помош, како и да поднесе пријава против сопругот и да го гони, но физичкиот напад претходно го пријавила во полиција, а надлежните дошле во нивниот семеен дом во Дедиње.

Таа не даде изјави за медиумите во врска со овие настани, но претходно денеска објави фотографија со својата покојна мајка, а сега преку Инстаграм им се обрати на медиумите.

“Ќе ги замолам од медиумите да престанат да не малтретираат моето семејство и мене. Сè се претвори во циркуси лешинарење по стариот добар српски обичај. И навистина е погрешно да се копа во мојот контејнер пред куќата! Дали навитина вадевте ѓубре од контејнер ?! Тоа се кутии со новогодишни подароци и остатоци од храна! Не знам што очекувавте да најдете?“, напиша пејачката.

Да потсетиме, по преземените изјави и дадените оценки од ПС, на Душко Тошиќ му е изречена итна мерка забрана за пристап и комуникација со Ј.К во траење од 48 часа, во која мерката ќе биде доставена до обвинителството за да оцени дали има е потреба да се продолжи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Kaрлеуша се запозна со Георгина на…

Јелена Карлеуша и Ѓорџина Родригез се запознаа…

Подгответе се за шок: Еве какво образование…

Меѓутоа, јасно било дека Ноле не може…

ОСТАНА НЕМА ПОРАДИ ТРАГЕДИЈАТА: Карлеуша се огласи…

Откако утрово осамна веста дека осум рудари…

Цеца и Карлеуша со нова кавга: Дали…

Српската пејачка Јелена Карлеуша објави чудна фотографија…

Душко Тошиќ во тешка здpaвcтвeна состојба и…

Српскиот фудбалер и сопруг на Јелена Карлеуша,…