(Фото) Комити со уште една моќна кореографија ја спуштија завесата на есенската полусезона – Вардар повторно победи!

t

Вардар денеска против Тиквеш го играше последниот првенствен меч во есенскиот дел од Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ), а неговите навивачи, Комитите приредија уште едно шоу.

Навивачите на Вардар во овој тежок период постојано се со тимот, Комитите се ветерот во грб на фудбалерите кои водат жестока борба за опстанок.

Така беше и денеска, на стадионот „Борис Трајковски“ во Маџари, Комитите направија фантастична кореографија за крај на првиот дел од сезоната.

Вардар на крајот победи со 2:0 и најави дека ќе игра супер улога напролет.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

За сечиј вкус: Атомски фудбал вечерва во…

Вкупно десет гола и еден куп возбудувања…

Груевски: Жалам што после седум години ветување…

Пишува Никола Груевски на социјалните мрежи: УНИВЕРЗАЛНА…

Салиу: Ако нешто ми се случи одговор…

Вчера на емисија на национален медиум Драган…

Николас на 7 години е убиен додека…

Тогаш седумгодишниот Николас заминал на одмор со…

ТРОЈЦА ЗАГИНАТИ ВО ЕКСПЛОЗИЈАТА ВО ИТАЛИЈА: Сè…

Три лица загинаа во експлозија во хидроцентрала…