Објавено на:

(Фото) Коњ се појави на тераса во Дебар Маало: ЗОО Скопје го згрижија

t

Необичен настан се случи вечерва во скопско Дебар Маало.

Непознато лице оставило коњ во објект во текот на целиот ден. Станари кои живеат во околината на објектот го забележале животното и настанот го пријавиле во МВР, по што на терен излегол и инспектор од АХВ.


Експресна реакција имаше и директорот на скопската Зоолошка градина, Кристијан Стаменов, кој соопшти дека животното ќе биде соодветно згрижено од ЗОО Скопје и ќе му биде пружен хуман третман.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Повторно голем број санкционирани возачи за едно…

Министерството за внатрешни работи во текот на…

Приведен скопјанец: Крадел од возила на паркингот…

На 02.07.2022 во 06.40 часот на ул.„11ти…

Утре без струја ќе останат неколку скопски…

Од ЕВН Македонија АД информираат дека утре без…

(Видео) Поплава на “Пластичарска”, возила се заглавени…

Силно невреме со силен ветер, дожд и…

Делови од Скопје без струја и вода…

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа,…