(Фото) Лавров на средби со значајни дипломати во Скопје!

t

Министерот за надворешни работи на Руската Федерација, Сергеј Лавров, го искористи денешниот ден од самитот во Скопје за да се сретне со министрите за надворешни рбаоти на неколку земји-членки на ОБСЕ.

Како што објави Амбасадата на Руската Федерација во Македонија на нивната официјална Фејсбук страна, Лавров поразговарал со унгарскиот МНР Сијарто, со министерот за надворешни работи на Ерменија Арарат Мирзојан и со австрискиот шеф на дипломатијата, Александар Шаленберг.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Медведев го подбра Шолц: Германецот лаже и…

Заменик-шефот на рускиот Совет за безбедност Дмитриј…

Зеленски: Не смееме да дозволиме непријателот да…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ги повика Украинците…

Русите влегоа во Авдеевка од нов правец,…

Руските трупи влегле во Авдеевка од нов…

Русија-Египет: Признавање на Палестинската држава ќе значи…

Претседателите на Русија и Египет, Владимир Путин…

Белата куќа со коментар за кандидатурата на…

Џон Кирби, координатор за стратешки комуникации во…