(ФОТО) Митовски на лице место направи проверка на работата на дежурната екипа на Водовод – Скопје

t

Директорот на ЈП Водовод и канализација – Скопје, Марјанче Митовски денес излезе на лице место за да провери како се спроцедува работата за отстранување на уличниот дефект на ул. Драгиша Мишовиќ. Водоснабдувањето на жителите на оваа улица денеска околу пладне беше прекинато, но дежурната екипа на јавното претпријатие веднаш излезе на терен и веќе работи на дефектот на водоводната цевка.

Според надлежните од ЈП Водовод и канализација – Скопје, жителите на улицата повторно ќе добијат вода, веднаш по попраква на дефектот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Метео: Невреме со пороен дожд и грмежи…

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ПРЕД КЛИНИЧКИ: Смачкани се…

Тешка сообраќајна несреќа вечерва се случи на…

Тошковски откри кога ќе почнат да доаѓаат…

Во вечерашната емисија ClickPlus на ТВ21, министерот…

Прскање против комарци во сабота во Скопје,…

Центарот за управување со кризи (ЦУК) информира…