(Фото) Мицкоски на средбата со Петков дојде со маска со македонското знаме

t

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, денес се сретна со премиерот на Република Бугарија, кој денес е во официјална посета на Македонија. Мицкоски на средбата пристигна со маска со знамето на Република Македонија.

Петков, исто така се сретна и со премиерот на Република Македонија, Димитар Ковачевски, претседателот на земјата, Стево Пендаровски, претседателот на собранието, Талат Џафери, како и лидерот на ДУИ, Али Ахмети.

На премиерот на Бугарија Кирил Петков му беше приреден свечен пречек пред владата на Република Македонија. Тој беше дочекан од неговиот домаќин Димитар Ковачевски.

Но, кога дојде редот за изведување на македонската химна, воениот оркестар го изведе само првиот дел но не и делот што е проблематичен за Бугарија каде се споменува Гоце Делчев, Даме Груев, Сандански и Крушевската република.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Коалициониот партнер на ВМРО-ДПМНЕ ја нарекува…

Коалициониот партнер на мандатарот Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ…

СДСМ за предлогот за Влада на Мицкоски:…

Од она што денеска беше соопштено во…

Мицкоски: Подавам рака до СДСМ за национално…

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на денешната…

Груевски го честиташе 34. роденден на партијата:…

Поранешниот претседател и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола…

Најавените инвестиции во енергетиката: ветар во едрата…

Уште не седнат во фотелјата, следејќи го…