(Фото) Навивачот кој со албанско знаме втрча на „Сантјаго Бернабеу“ бил од Скопје

t

Синоќешната полуфинална реванш-пресметка од Лигата на шампионите (ЛШ) помеѓу Реал Мадрид и Манчестер Сити (3-1) беше на момент прекината на стартот од продолженијата, откако навивач втрча на теренот веејќи албанско знаме, по што го гушна бензема пред да биде „уловен“ од обезбедувањето на теренот.

Медиумите на албански јазик во Македонија денеска откриваат информација дека човекот што втрча на „Сантијаго Бернабеу“ се викал Агими и бил скопјанец, кој во моментов работел во Франкфурт.

Неговото втрчување стана „повредно“ со оглед на историскиот пресврт што се случи во последните минути, кога Родриго ги врати „кралевите“ од мртвите и им го трасира патот кон финалето, кое беше потврдено токму од Бензема со гол од пенал во првото продолжение.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Земјотрес е регистриран во Грција

Земјотрес со јачина од 4,5 степени ја…

Нено Димитријевиќ со неверојатна партија против ЦСКА…

Македонскиот репрезентативец, Ненад Димитријевиќ, одигра уште една…

Дневен хороскоп за 14 април: Не дозволувајте…

Овен Оптоварени сте со различни обврски, но…

Експлозии во воздух пријавени во повеќе делови…

Тимовите на Си-Ен-Ен од терен известуваат за…

Денеска се празнува Света Марија Египетска

Житието на оваа светителка го напиша ерусалимскиот…