(Фото) Наоружани украински војници не дозволуваат евакуација на цивили?

t

Откако меѓу Русија и Украина беа договорени хуманитарни коридори требаше непречено да се започне со евакуација на населението од кризните подрачја.

Во јавноста се појавија фотографии на кои се гледа голема група цивили и наоружана војска која не дозволува луѓето да ја напуштат населбата.


“Вооружените сили на Украина под закана со оружје не дозволуваат луѓето да бидат евакуирани од населбата. Ирпин. Фотографијата е направена во близина на мостот кој самите вооружени сили го разнеле. “- стои во описот на фотографијата.

Се уште нема официјална потврда од Украина дали фоографијата е вистинита.

Погледнете ја фотографијата во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Најава за нова војна: Руски сенатор вели…

Руски сенатор: Темата за денацификација на Европа…

Украинска пратеничка: Со купување на руска нафта…

Годинашниот Светски економски форум (СЕФ) ќе се…

(Видео) Гајнудин: Цел исламски свет очекува претседателот…

Целиот исламски свет очекува претседателот Владимир Путин…

You Tube ги отстранува каналите поврзани со…

„YouTube“ отстрани повеќе од 70.000 видеа и…

Убиени повеќе од 200 украински војници, соборени…

На 88-от ден од специјалната операција во…