Објавено на:

(Фото) НАЈНОВА ПРОГНОЗА НА УХМР: Погледнете какво ќе биде времето до четврток

t

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб северозападен, а во западните делови умерен западен ветер. Попладне и во вечерните часови ќе има локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.


Во деновите од викендот ќе преовладува сончево и топло време, а во попладневните и вечерните часови ќе има појава на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Од понеделник ќе има стабилизирање на времето со благ пораст на дневните температури.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Брнабиќ: Приштина продолжува да се изживува со…

Премиерката Ана Брнабиќ рече дека последните одлуки…

ЕУ и НАТО ја поддржуваат одлуката на…

На позадината на хистеричната ситуација, подгреана од…

Георгиевски: Не сме го виделе францускиот предлог,…

Претседателот на ВМРО-НП, Љубчо Георгиевски пред почетокот на средбата…

Лукаревска: Од наредната година ќе се зголеми…

Директорката на УЈП, Сања Лукаревска на денешната прес-конференција најави…

ИДЕНТИТЕТОТ, ЈАЗИКОТ И КУЛТУРАТА МОРА ДА ГИ…

Апел за неприкосновено зачувување на македонските национални…