(Фото) Некаде во Македонија ноќва… “Врз карпа во мракот светна зракот..”

t

Дека патриотизмот не е мртов ниту кај младите ниту во државата доказ се група непознати млади луѓе кои на симболичен начин ја изразија љубовта кон татквината, но и револтот од се што се случува во Македонија.

Во бескрајната низа национални предавства од властите кои преговараат за македонскиот идентите, јазик, оригинални и видоизменети француски предлози, овие млади луѓе одлучија некаде во државата да ја разубават секојдневната глетка на граѓаните со симболот на македонскиот народ и држава, македонското Сонце, познатото Сонце од Кутлеш.

– Додека ние дремиме младите гемиџии си ја тераат агендата.. Некаде во Македонија ноќва.. “Врз карпа во мракот.. светна зракот..”.., напиша Звонко Димовски кој на Фејсбук ја објави фотографијата од патриотската група.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СРАМОТА: Одземени знамињата со сонцето од Кутлеш…

Во Националната Арена „Тоше Проески“ вечерва ќе…

„ЕДНО ИМЕ ИМАМЕ“ ЕЧЕШЕ ОД ХИМАЛАИТЕ Струмичанецот…

Ѓузелов е третиот струмичанец кој се обидува…

Добро утро со Инфомакс: Наше знаме е…

Добро утро Македонци, денеска ви го пренесуваме…

(Видео) Индија лансираше ракета која ќе го…

По успешното слетување на Месечината, индиската вселенска…

Добро утро со Инфомакс: Не врне ли…

На денешен ден во 885 година починал…