(Фото) Нови фотографии од пожарот кај Суд за прекршоци

t

Вечерва повторно избувна пожар во бараките кај судот за прекршоци кај Градски парк. Противпожарната бригада е на терен, го гаси пожарот. Засега нема информациии за жртви или материјална штета.

Голем пожар на истото место избувна пред неколку месеци. Огнот ги зафати сите бараки, а исгоре и дел од кровот на познатиот ресторан „Томче и Софка“.

Пожарот го гасеа седум противпожарни камиони и 20 пожарникари, а никој не извести за материјалната штета и за документацијата која беше изгубена во пожарот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Изгоре угостителски објект на државниот правобранител Речи…

Пожар рано изутринава избувна во угостителски објект…

(Фото) Голем пожар над Кондово!

Голем пожар гори над Кондово. Пожарот е…

Пожар во Нови Сад: Пожарникарите се борат…

Попладнево на улицата „Фрушкогорска“ во Нови Сад…

(Видео) Огромни огнени пламени голтнаа цел трговски…

Голем пожар избувна во трговскиот центар Арши…

(Видео) Големи немири и подметнати пожари го…

Полициски автомобили и автобуси беа запалени откако…