(Фото) Огромен скандал: Извршители упаднаа во куќа на универзитетска професорка – дали функционер на власта е вмешан?

t

Се случи огромен скандал во семејна куќа на универзитетска професорка од економскиот факултет, кадешто извршители денес велегоа за да извршат заплена.

Станува збор за професорката Снежана Костадиноска Милошеска чија куќа се наоѓа во Сопиште.

Професорката реагира дека упадот на извршителите е противзаконски и упатува на судска пресуда според која таа е сопственик на дел од имотот кој не смее да биде запленет.

Изворите упатуваат дека во скандалот за заплена на домот на професорката и нејзино дисциплинирање, вмешан е човек од највисоките ешалони на власта и многу близок соработник на екс премиерот Зоран Заев.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Бразил пред граѓанска војна: Десничарите го…

Поддржувачите на поранешниот бразилски претседател Жаир Болсонаро…

На ГП Богородица  запленети 262.750 долари, 155.760 евра…

Инспектори од мобилните тимови на Царинската управа вчера…

Го “дерат” народот: Извршителите за шест месеци…

За извршителите во земјава нема криза, за…

Звучи како закана-Москва: Идејата за заплена на…

Спроведувањето на идејата на британската министерка за…

Професорка на Тетовскиот универзитет му се заканлувала…

Студентите од Факултетот за уметности при Државниот…