(Фото) Османи ја започна кампањата од Вила Водно

t

Кандидатот за претседател од Европскиот Фронт, Бујар Османи со автобус отиде во Вила Водно.

Тој токму од ова место ја започна преизборната кампања за претседателските избори.

Османи рече дека оваа мисија ја започнал од седиштето на НАТО и се надева дека ќе ја заврши како претседател на Македонија, земја членка на ЕУ.

Во трката се вкупно 7 кандидати, a најдобриот ќе се смести во оваа Вила од каде во следните 5 години ќе ја извршува функцијата Шеф на државата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЦУК: Жителите на Куманово да не пијат…

Утрово, денеска, до Центарот за управување со…

Влада: Да се запре рушењето на стадионот…

Владата синоќа на седница донесе одлука да…

(Видео) Вучиќ и Додик: Србите не се…

Во пресрет на утрешната седница на Генералното…

Зеленски бара НАТО да ја соборува руската…

Северноатлантската алијанса мора да собори руски воени…