(Фото) Познат идентитетот на убиениот Србин на северот на Косово?

t

Косовската полиција објави дека еден од напаѓачите на северот на Косово е убиен.

Се шпекулира дека загинатиот е Радомир Почуча. Чекаме и официјални информации од надлежните органи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во Косово е уапсен еден од најголемите…

Уапсен е Гезим Чела, еден од најголемите…

Хил: На маса не е признавање на…

Американскиот амбасадор во Србија, Кристофер Хил во…

Орбан: Ќе стоиме со Србија ако ЕУ…

Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска изјави дека…

Што се случува?! Три жени исчезнаа на…

Три жени биле пријавени за исчезнати во…

Се препукуваат рускиот и американскиот амбасадор во…

Амбасадорот на Руската Федерација во Србија Александар…