Објавено на:

(Фото) По moлкот се огласи Кapлеуша: За прв се обрати до јавноста по нacилството од страна на нејзиниот сопруг

t

Поп ѕвездата Јелена Карлеуша се огласи за првпат откако го пријави за физички напад сопругот Душко Тошиќ.

Јелена на својот профил на Инстаграм споделила спомен со покојната мајка Дивна Карлеуша.

Објавата на пејачката говори колку многу и недостига мајка и во овие тешки моменти, а која беше нејзина најголема поддршка.

На фотографијата Јелена и Дивна се потпрени една на друга и се смеат, а со оглед на тоа колку беа блиски тие две, многумина ги растажи оваа нејзина објава.

Да потсетиме. Јелена по инцидентот во нејзиниот дом на 7-ми јануари, одбила медицинска помош, како и тоа да поднесе пријава против сопругот и законски да го гони, но предтоа во полиција пријавила за физичкиот напад.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Подгответе се за шок: Еве какво образование…

Меѓутоа, јасно било дека Ноле не може…

ОСТАНА НЕМА ПОРАДИ ТРАГЕДИЈАТА: Карлеуша се огласи…

Откако утрово осамна веста дека осум рудари…

Цеца и Карлеуша со нова кавга: Дали…

Српската пејачка Јелена Карлеуша објави чудна фотографија…

Душко Тошиќ во тешка здpaвcтвeна состојба и…

Српскиот фудбалер и сопруг на Јелена Карлеуша,…

(Фото) По moлкот се огласи Кapлеуша: За…

Поп ѕвездата Јелена Карлеуша се огласи за…