Објавено на:

(Фото) Почна …Кинеската армија до своите војници: Подгответе се за војна!

t

Кинеската армија објави порака: Подгответе се за војна!

Раководството на кинеската армија ги предупреди своите војници за можен претстоен конфликт.

Пред наводната посета на Ненси Пелоси на Тајван, на апликацијата на Веибо на Народноослободителната армија на 80-та кинеска армија се појави кратка фраза: „Подгответе се за војна!“

Објавата доби над 300.000 лајкови во рок од 12 часа.

Претседателот на Претставничкиот дом денеска тргна на турнеја на американските сојузници во Азија.

Се очекуваше дека Пелоси ќе лета и за Тајван, но се уште не е јасно дали посетата ќе се случи.

Претходно, во разговор со Бајден, Кси Џинпинг сподели источна мудрост: Кој си игра со оган сигурно ќе изгори.

Тешко е да се каже дали американскиот претседател го разбрал идиомот што го користел првиот човек на Кина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зеленски го покани кинескиот претседател да ја…

Украинскиот претседател Владимир Зеленски го повика кинескиот…

Следната студена војна ќе биде меѓу САД…

Поранешниот американски државен секретар Хенри Кисинџер смета…

(Видео) Русија нема да застане: Ова е…

Русија нема да застане во Украина, сите…

Кина ја поддржа Русија за спроведување истрага…

Пекинг стана коавтор на нацрт-резолуцијата на Москва…

Се јави Дугин: Кина е свесна дека…

Посетата на претседателот на Народна Република Кина…